У Херсоні обговорили запровадження моделі спів-фінансування  ЗПТ

У Херсоні обговорили запровадження моделі спів-фінансування  ЗПТ.

Так, під головуванням заступника директора департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації  Ліни Бондарєвої 29 вересня  відбулось чергове засідання робочої групи з координації пілотування сталої моделі надання ВІЛ послуг.

img_8402

Зокрема, на засіданні ХМГО «Асоціація 21 століття», яка впроваджує  пілот «Сталість ВІЛ-послуг» за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», представила аналітичний звіт «Аналіз готовності і спроможності  учасників програм ЗПТ та інших пацієнтів з опіоїдною залежністю платити за деякі складові  програми ЗПТ» .

Було повідомлено, що у  Херсоні на сьогодні  функціонує  два  сайти  ЗПТ,  де  зареєстровано і отримують  замісну підтримувальну терапію 114 осіб.

Командою пілоту «Сталість ВІЛ-послуг», що впроваджується у Херсоні, у липні цього року було вивчено готовність та можливість учасників програми ЗПТ і пацієнтів з опіоїдною залежністю платити за окремі складові програми ЗПТ.

img_8400

«Пацієнти  ЗПТ  в  цілому  готові  частково  співоплачувати  програму  ЗПТ (67%) ,  проте  сума  співоплати  може  бути  мінімальною  – до  200  грн.  за  місячний  курс  терапії .  Для  багатьох пацієнтів готовність до співоплати залежить від суми, яку потрібно буде платити», – відзначив головний лікар Херсонського обласного наркологічного диспансеру Іван Гаркуша.

Окрім того, на засіданні робочої групи повідомили про те, що пацієнти  ЗПТ  готові вже сьогодні платити за деякі додаткові послуги, найпопулярнішими серед яких є рецептурна купівля препарату в аптеці (33%), отримання препарату на кілька днів наперед  (24%),  інша  лікарська  форма  терапії  (бупренорфін,  16%) .  Добова  доза  препарату,  яку  отримують пацієнти,  не впливає на суму,  яку вони готові співоплачувати за ЗПТ. Потенційні  пацієнти  готові  були  б  оплачувати  деякі  додаткові  послуги програми ЗПТ, такі як забезпечення анонімності (39%) , отримання препарату на декілька  днів наперед  (36%) ,  рецептурне  придбання  препарату  в  аптеці (34%) .

«У  разі прийняття моделі спів-фінансування програми ЗПТ пацієнтами, відпуск препаратів для  ЗПТ  може  здійснюватися  через  комунальний  заклад  «Аптека  No3»,  за  попередньою  домовленістю», – резюмував виконавчий директор ХМГО «Асоціація 21 століття» Ярослав Зятюк.

img_8403

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *