Головна лікарка Білозерського центру ПМСД розповіла про співпрацю з пілотом “Сталість ВІЛ-послуг”

КНП “Білозерський центр первинної медико-санітарної допомоги” – один із тих закладів Херсонщини, які активно співпрацювали з ХМГО «Асоціація 21 століття» у рамках реалізації проекту «Поширення успішного досвіду пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Херсонській області».

Перед цим – з квітня 2016 року по вересень 2017-го – ця ж громадська організація реалізовувала у Херсоні пілот «Сталість ВІЛ-послуг» за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

Головний лікар закладу Ірина Чорі розповідає як вони, власне, переймали досвід пілоту і чого досягли.

“Із «Асоціацією…» ми тісно співпрацювали по багатьох напрямках – тобто, я не можу виділити зараз якийсь один. Це і навчання, і матеріально-технічна допомога, і моральна підтримка”, – зазначає пані Ірина.

Приміром, завдяки ряду тренінгів, які були проведені у рамках проекту навесні 2018-го року медпрацівники Центру навчилися працювати із швидкими тестами, проводити до- та післятестовий консультування, заповнювати відповідну документацію та знаходити підходи до пацієнтів.

“Одне із найвагоміших наших досягнень – це те, що нам вдалося розробити чіткий клінічний маршрут пацієнта. Окрім того, ми налагодили співпрацю із районною радою та районною державною адміністрацією, що дало нам змогу внести зміни до районної Програми боротьби з ВІЛ та заручитися фінансовою підтримкою (мова йде про виділення районною радою коштів на придбання швидких тестів).

За словами Ірини Чорі, команда Центру розпочала активну співпрацю і з головами двох ОТГ, які також внесли зміни до своїх Програм та виділили кошти на швидкі тести для жителів сільських громад.

“За час реалізації проекту у нашому закладі з’явився лікар у кабінеті «Довіри», а також психіатр і нарколог”, – звертає увагу пані Ірина.

Якщо ж вести мову про матеріально-технічну допомогу, то херсонська громадська організація передала Білозерському Центру ПМСД техніку, як то ноутбуки, МФУ, холодильники тощо.

“Це був справді цінний досвід співпраці, і я можу з упевненістю стверджувати: ми готові ним ділитися з іншими закладами”, – резюмує головна лікарка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *