У Херсоні протягом квітня-травня для осіб, що відбувають покарання пройшов ряд інформаційних занять

В  рамках проекту RESPECT  «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Соціальний супровід осіб, що відбувають покарання та звільняються з місць позбавлення волі» протягом останніх двох місяців соціальними працівниками проводилися заходи, а саме:

18 травня 2017 року  було проведено інформаційне заняття для засуджених ПВК №90 на тему: «Стигма та дискримінація ВІЛ-інфікованих».
Мета інформаційного заняття:
– з
меншити стигму та дискримінацію груп уразливих до ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ.
– підвищення рівня інформованості учасників проекту про проблему ВІЛ / СНІД.
В процесі зустрічі обговорювалось питання особливості ставлення людей до проблем ВІЛ/СНІД,

Стигматизація завжди неухильно призводить до дискримінації, яку ще часто називають стигматизацією в дії.

Під терміном «дискримінація» розуміють навмисне обмеження прав частини населення, окремих груп чи індивідів за певною ознакою. У нашому випадку такою ознакою є ВІЛ-інфекція, яка може стати причиною того, що людину звільняють з роботи, не надають належної медичної допомоги, дитину виключають зі школи тощо.

Стигматизація та дискримінація ЛЖВ розпочалася з моменту виникнення самої хвороби, тому є важливою проблемою сьогодення, яка зачіпає не лише усі сфери життя ВІЛ-позитивної людини, а й також є перешкодою у подоланні епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні.

Найпоширенішими формами стигматизації ЛЖВ з боку оточуючих є плітки, образи, переслідування або погрози в усній формі.

Стигма і дискримінація, пов’язані з ВІЛ-інфекцією, чинять сильний психологічний вплив на самосвідомість ЛЖВ, викликаючи в них депресію, занижену самооцінку і відчай. Це підриває і виснажує сили ЛЖВ, змушує їх звинувачувати самих себе в тому, що вони опинилися в такому скрутному становищі. Загальний рівень само стигматизації ЛЖВ через свій ВІЛ-статус протягом останніх років залишається незмінно високим (82%).

Зниження рівня стигматизації є необхідним кроком задля ефективної боротьби з епідемією та надання адекватного догляду і підтримки тим, кого стосується ця проблема. Серед шляхів подолання стигматизації насамперед є надання об’єктивної інформації про шляхи передачі ВІЛ-інфекції та методи профілактики, розвінчування міфів і суспільних стереотипів, а також демонстрація толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей як поведінки, що має стати нормою у суспільстві.
По закінченню заняття учасники отримали літературу що, безумовно, змінить їхнє уявлення проблеми ВІЛСНІД.

10 травня 2017 року на базі ДВК-10 для ВІЛ-позитивних засуджених пройшло інформаційне заняття на тему «Соціальна адаптація осіб з місць позбавлення волі». На занятті були обговорені наступні питання: інформація про місця допомоги, трудоустрій та соціальна адаптація, планування свого часу, регулярність діагностики та обстежень.

27 квітня та 04 травня 2017 року на базі багатопрофільної лікарні при ДВК-10 для ВІЛ-позитивних засуджених пройшли інформаційні заняття «АРТ. Навчання основам прихильності». На занятті були обговорені наступні питання: загальна інформація про ВІЛ, шляхи передачі ВІЛ, профілактика передачі ВІЛ, види схем АРТ, побічні явища АРТ, харчування при АРТ, алкоголь та наркотичні речовини при лікуванні, презентація графіків СД4 та ВН при лікуванні та без лікування, своєчасний початок АРТ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *