Херсонські пацієнти з ВІЛ отримуватимуть лікування у звичайних поліклініках міста

У поліклініці №2 КЗ “Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша” відбувся прес-брифінг з нагоди запуску послуги з призначення та видачі антиретровірусної терапії (АРТ) для лікування ВІЛ-інфікованих у поліклініках міста.

Відтепер, за словами головного лікаря міської  клінічної лікарні ім. Є.Є. Карабелеша Алли Малицької,пацієнти з ВІЛ  отримуватимуть  АРТ-препаратиз лікування ВІЛ-інфекції в звичайних поліклініках Корабельного, Дніпровського та Суворовського районів міста.

IMG_2806

“Мова йде про більше ніж 714 пацієнтів, які зможуть отримувати життєво необхідне лікування поруч з домом. Це дозволить не переривати лікування, адже таким чином людина стає безпечною і не може інфікувати інших”, – зазначила вона.

У рамках пілоту «Сталість ВІЛ-послуг», який впроваджується за підтримки проекту USAID “Реформа ВІЛ-послуг у дії”, біля ста сімейних лікарів пройшли навчання зтестування на ВІЛ та призначення антиретровірусної терапії (АРТ)  хворим.

IMG_2821

Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко зауважив«Ми змогли налагодити зручну для пацієнта систему надання  медичних послуг. Тепер херсонці можуть в рамках одного закладу пройти тестування на ВІЛ, проконсультуватися та отримати АРТ-лікування, яке дозволить жити і далі повноцінним життям. Херсонці не витрачають час на переміщення по місту та гроші, адже всі послуги, в тому числі лікування АРТ надаються безоплатно».

IMG_2847

За словами керівника пілоту “Сталість ВІЛ-послуг”  Ярослава Зятюка, лікування АРТ доступно в наступних поліклініках Херсону:  КЗ “Херсонська міська клінічна лікарня ім.Є.Є.Карабелеша”, КЗ “Херсонська міська клінічна лікарня ім.О.С. Лучанського”, КЗ “Херсонська міська клінічна лікарня ім. Афанасія і Ольги Тропіних”, КУ “Обласний наркологічний диспансер”.

Антиретровірусна терапія (АРТ) – єдиний і найефективніший методлікування ВІЛ-інфекції та СНІДу, що полягає у одночасному застосуванні хворими кількох антиретровірусних препаратів, які суттєво допомагають подовжити життя ВІЛ-інфікованого,  значно підвищують його якість та дозволяють людині не інфікувати оточуючих при відкритому контакті.

IMG_2819

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *