У Херсоні планують закуповувати соціальні послуги для людей з ВІЛ

У Херсоні пройшов дводенний семінар за участю представників управління соціальної політики міської ради, управління охорони здоров’я, державних і недержавних центрів соціального захисту, присвячений питанню соцзамовлення у сфері надання послуг людям з ВІЛ.

Про те, як проходитиме закупівля соціальних послуг за бюджетні кошти у Херсоні розповіла Олена Нечосіна, консультант пілотного проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг в дії», який у місті  реалізовує громадська організація «Асоціація 21 століття», співпрацюючи з департаментом охорони здоров’я обласної державної адміністрації та управлінням охорони здоров’я  Херсонської міської ради.

Соціальне замовлення, згідно чинного законодавства, – закупівля соціальних послуг за бюджетні кошти органом влади і контроль за їх наданням.

3

Олена Нечосіна відзначає, що соцзамовлення – альтернатива утримання медичних закладів, при якій можливо ефективно прорахувати, скільки коштує послуга, що в неї входить, визначити її вартість і власне запропонувати її на конкурс, аби визначити найкращого виконавця.

«Соцзамовлення має впроваджуватися у всіх регіонах України, але органам місцевого самоврядування  перейти до нової форми замовлення послуг досить часто буває складно – за рахунок впровадження нових методів та форм роботи», – говорить Олена Нечосіна.

Але Херсон, де ГО «Асоціація 21 століттяя» впроваджується пілот USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», виступив з ініціативою долучитися до впровадження в регіоні соцзамовлення.

4

Майбутнім замовником соцпослуг виступає управління соціальної політики міськради, а надавачами послуг – державні та недержавні центри соціального захисту. Предмет соцзамовлення – власне соціальні послуги, які надаватимуться певній кількості клієнтів. Саме про ці послуги та їх вартість і говорили під час проведення семінару.

«На семінарі ми розглянули декілька послуг і прорахували їхню вартість. Зокрема, мають місце послуга догляду та підтримки ВІЛ-хворих, паліативної допомоги важкохворим, доведення до тестування», – закцентувала консультант проекту «Реформа ВІЛ-послуг».

Наразі, зазначає Олена Нечосіна, для управління соціальної політики підготовлені конкретні пропозиції – специфікація і калькуляція послуг.

Саме це має стати, переконана спеціаліст, аргументом у бюджетному процесі для необхідності впровадження соцзамовлення.

1

«У рамках проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» ми плануємо допомогти місту у проходженні усього циклу соцзамовлення, який бере початок від оцінки потреб у соцпослугах, обгрунтування предмету соцзамовлення, вартості, оголошення конкурсу, заключення договорів, контролю якості та закінчується оцінкою ефективності витрачених бюджетних коштів», – підкреслює консультант проекту.

Паралельно проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» впроваджується у 7 містах країни.

«Хочу відзначити, що Херсон має значне розуміння «Асоціацією 21 століття» та іншими виконавцями пілоту в місті важливості соцзамовлення, адже уже прийнято Міську цільову програму протидії ВІЛ/СНІДу та є серйозна підтримка з боку керівництва міста», – резюмує Олена Нечосіна.

2

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *