У 2017 році вперше за кошти місцевого бюджету будуть закуповувати соціальні послуги

Соціальне замовлення на надання послуг в тому числі для ВІЛ-інфікованих буде профінансовано місцевим бюджетом вперше в історії міста Херсон. Так, на 2017-й рік передбачено 50 тис.грн на консультування і соціальний супровід пацієнтів, які отримують замісну підтримувальну терапію. 75 тис. грн. передбачено на закупівлю послуг з паліативної  та  хоспісної   допомоги  для   членів  територіальної  громади. Окрім того, із міського бюджету у наступному році планують виділити  60 тис.грн на послуги, направлені на соціальну інтеграцію та реінтеграцію бездомних осіб.

Соціальне замовлення – це механізм закупівлі у суб’єктів господарювання за бюджетні кошти соціальних послуг. Впровадження його дасть можливість розширити спектр послуг для людей, які опинилися в складних життєвих обставинах та, що найважливіше – значно розширити доступ до цих послуг.

Ініціатором цього  процесу у місті стала громадська організація «Асоціація ХХІ століття», яка із квітня 2016 року впроваджує пілот «Сталість ВІЛ-послуг» за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

Заступник начальника управління соціальної політики Херсонської міської ради  Олена Олефіренко звертає увагу, що впровадження соціального замовлення – новий досвід для місцевих органів влади. «Ми налаштовані на набуття такого досвіду, свідченням чого, власне, і є заплановані  в бюджеті Херсона кошти на соціальне замовлення. Переконана – це лише початок ефективної співпраці держави та громадськості», – резюмує Олена Олефіренко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *