Діяльність

На даний час Організація займається реалізацією проекта “Розширення комплексного догляду і підтримки для ЛЖВ та забезпечення рівноцінного доступу до послуг” за підтримки

Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» з 01.01.2015р.-

30.06.2017р.

Напрям 04М- Профілактика ВІЛ у виправних закладах.

Напрям 08М – Забезпечення безперервності лікування туберкульозу в цивільному секторі колишніх в’язнів, які

вийшли з в’язниці

Напрям 09М- Соціальний супровід лікування ВІЛ-позитивних осіб.

Напрям 11М- Соціальний супровід ВІЛ-позитивних осіб у виправних.

Головним пріоритетом роботи ХМГО «Асоціація 21 століття» є підтримка громадської ініціативи, спрямованої на зменшення захворюваності на ВІЛ / СНІД, ТБ в найбільш уразливих групах населення, розвиток громадської підтримки ВІЛ-позитивних та найбільш уразливих до ВІЛ груп, визначення та впровадження зразків ефективної відповіді на епідемію , поліпшення якості життя людей, які живуть з ВІЛ / СНІД, ТБ шляхом надання психологічної, соціальної, консультативної, правової допомоги та адвокації доступності лікарських засобів та діагностики для ЛЖВ в Україні.
З 2008 року і по теперішній час, представники нашої організації входять до обласної КР / МРГ та щоквартально беруть участь висвітлюючи поточні питання на громадських радах (ДПтС і ХОДА).
Маємо досвід в проведенні анкетування ВІЛ-позитивних людей по АРТ-лікування, дискримінації та толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих спільно з ГО «Аналітичний центр« Соціоконсалтинг ».
Організація бере активну участь у місцевих політиках а саме: розробці та апробації Державного стандарту послуги соціальної адаптації ВІЛ-інфікованих (листопад 2013рік).
Листопад-грудень +2013 представники організації брали участь у розробці апробації по соціальних послуг. У результаті: було проведено апробацію соціальних послуг, що надаються в рамках послуги соціальної адаптації ВІЛ – інфікованих.
З травня 2014 організація виконує роль представництва в Херсонському регіоні від ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».
З 2007 року і по теперішній час ХМГО «Асоціація 21 століття» є реципієнтом від ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», виконуючи проекту діяльність досить на високому рівні. Так, за період з 2010-2014 рік організація має найвищий рейтинг – А1. Рейтинг заснований на виконання індикаторів по кожному напрямку проектної діяльності, дієво показує успішність виконання поставлених завдань.
З 2013 року організація веде роботу з розвитку здатності спільнот на регіональному рівні. В даний час здійснює свою діяльність ініціативна групи ЛЖВ в р .. Скадовськ.
Здійснюються заходи, спрямовані на зниження рівня стигми / дискримінації в регіоні – волонтерами та Представниками ЛЖВ (ХМГО «Асоціація 21 століття) проводиться профілактично роз’яснювальна робота серед загального населення, учнів і студентів навчальних закладів, клієнтів державних та комунальних установ, що надають соціальні послуги. Також, проводяться масові заходи в знакових для ЛЖВ дат (місячника боротьби з туберкульозом, Дня померлих від СНІДу, Дня боротьби з гепатитом, Дня боротьби зі СНІДом і т.д.).
З 2013 року наша організація приєдналася і залучає до співпраці інших НУО, К, релігійні громади та ін. Так щорічно з 2013 року беремо участь у проекті Фонду Олени Франчук «Анти СНІД» «Мрії збуваються» приуроченої до святкування нового року (діти з ВІЛ- інфекцію отримують бажані подарунки), а також протягом року діти, яких торкнулася проблема ВІЛ / СНІД мають можливість отримати подарунки / необхідні товари. В результаті співпраці з обласною соціальною службою сім’ї, дітей та молоді та церквою Св. Варвари діти, яких торкнулася проблема ВІЛ / СНІД мають можливість отримати подарунки до Різдва в рамках акції «Різдвяна дитина» і до Великодня мають можливість отримати квитки в театр на дитячі вистави . У квітні 2015 року до дня толерантного ставлення до людей, що живуть з ВІЛ / СНІД для ВІЛ-позитивних дітей була організована і проведена театралізована лялькову виставу Херсонського центру освіти молоді та дорослих в якій взяли участь старшокласники шкіл і педагоги.
Фахівці організації залучені до роботи проекту «Оптимізація медичної допомоги ВІЛ – позитивним людям в місті Херсон та Херсонській області» спільно з представниками БФ «Баварський дім, Одеса» починаючи з 25.09.13р.по 30.10.16р за фінансової підтримки «DIE JOHANNITER» (Німеччина ). В рамках даного проекту на базі організації працює телефон гарячої лінії з питань ВІЛ / СНІД.
На базі нашої організації з 2014 року проходять практику студенти Херсонського державного університету
У 2012 році волонтери та працівники організації організували та здійснили благоустрій території Херсонської обласної лікарні біля відділення в якому проходять лікування хворі ЛЖВ з метою підняття духу поліпшення психоемоційного настрою пацієнтів.

Організація займається проектом «Створення стійкої моделі надання послуг представникам ключових груп населення з підвищеним ризиком зараження ВІЛ та людям, які живуть з ВІЛ, на місцевому рівні: концепція та мета впровадження пілотної моделі».

Основними завданнями пілотного проекту є:

1. Розробка схеми сталого надання ВІЛ-послуг для представників груп ризику та людей, які живуть з ВІЛ, а також відповідної системи фінансування цих послуг.
2. Усунення нормативних і правових перешкод на шляху до забезпечення і розширення життєво-важливих ВІЛ-послуг для представників уразливих груп, виокремлених у маршруті пацієнта, які наразі надаються державними закладами та НУО за кошти Глобального фонду;
3. Допомога місцевим органам влади у визначенні вартості цих послуг та впровадженні їх фінансування через нові та/або альтернативні моделі фінансування;
4. Допомога місцевим надавачам ВІЛ-послуг в оптимізації людських ресурсів з метою забезпечення і розширення масштабів цих сервісів.

Основні види діяльності в рамках районного пілотного проекту (І):

1. Аналіз місцевих маршрутів пацієнта і каскаду послуг та підтримка органів влади в усуненні як системних недоліків, так і організаційних, фінансових та нормативних перешкод.
2. Підтримка органів влади у впровадженні базового пакету послуг (min: експрес-тестування + поведінкові зміни + переадресація до СНІД-центру) в закладах первинної та спеціалізованої (протитуберкульозної, наркологічної та дерматовенерологічної) медичної допомоги.
3. Розробка моделі спів-фінансування замісної підтримуючої терапії пацієнтами з опіоїдною залежністю.
4. Допомога органам влади у реалізації моделі соціального замовлення для прямого фінансування ВІЛ-послуг, які наразі надаються НУО за кошти Глобального фонду.
5. Розробка та підтримка органів влади у впровадженні схеми матеріального заохочення медичних працівників та механізмів перерозподілу службових обов’язків між працівниками лікувальних закладів на рівні первинної та спеціалізованої (протитуберкульозної, наркологічної та дерматовенерологічної) медичної допомоги.

Проміжні результати пілотного проекту за підсумками І-го року впровадження (І)

1. Складено маршрут пацієнта, який дає чітке уявлення щодо втрат пацієнтів для нагляду та лікування на районному рівні.
2. Підписано меморандум про реалізацію пілотного проекту між РДА, головними лікарями закладів первинної та спеціалізованої (протитуберкульозної наркологічної та дерматовенерологічної) медичної допомоги і місцевими НУО.
3. Підготовлено накази про реалізацію пілотного проекту.
4. За результатами оцінки нормативно-правових перешкод, підготовлено відповідні акти щодо розширення програми ЗПТ, консультування і тестування на ВІЛ з ініціативи медичного працівника та соціального замовлення на надання профілактичних послуг на місцевому рівні.
5. Затверджено мінімальний пакет профілактичних послуг для представників уразливих груп та ЛЖВ в закладах охорони здоров’я.
6. Затверджено наказ про створення системи направлення пацієнтів від надавачів ВІЛ-послуг до служби СНІДу.
7. Затверджено наказ про пілотування моделі
спів-фінансування ЗПТ.
8. Забезпечено виділення коштів на 2017 рік на профілактичні послуги для уразливих груп з місцевого бюджету (очікується у грудні 2016 року).

10. Підготовлено та затверджено рішення РДА про визначення пріоритетів соціального замовлення.
11. Підготовлено та затверджено пакет документів РДА  щодо порядку реалізації механізму соціального замовлення на місцевому рівні.

Основні результати пілотного проекту

за підсумками ІІ-го року впровадження
1. Розширення мінімального пакету послуг у закладах первинної та спеціалізованої (протитуберкульозної, наркологічної та дерматовенерологічної) медичної допомоги (варіанти включають інтеграцію видачі АРТ, профілактику ТБ, ДОТ ТБ, профілактику та лікування інших опортуністичних інфекцій).
2. Створення регіональної концепції інтеграції профілактичних послуг на різних рівнях системи охорони здоров’я, з урахуванням інтенсивності направлення клієнтів з невизначеним ВІЛ-статусом та взаємодії з НУО.
3. Представлення в ОДА остаточних результатів реалізації районного пілотного проекту після його оцінки з пропозиціями щодо поширення досвіду в регіоні.

Організація реалізує проект «Реформа ВІЛ-послуг в дії».

Його мета: Посилення системи охорони здоров’я України для забезпечення ефективного та сталого надання послуг з профілактики, лікування та догляду у сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу найбільш уразливим групам населення.

Діяльність Проекту:

– Надання технічної допомоги місцевим органам влади з підготовки нових обласних цільових програм з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, а також щорічних обласних бюджетів
– Підтримка розвитку системи громадського здоров’я
– Підтримка МОЗ у розробці стратегії сталого розвитку ВІЛ/ НІДу та план реалізації
– Проведення аналізу маршруту пацієнтів з ВІЛ в системі охорони здоров’я
– Удосконалення механізмів упровадження соціального замовлення та державно-приватного партнерства, а також надання технічної допомоги.
– Підготовка стандартів / протоколів для надання послуг з профілактики ВІЛ
– Завершення інвестиційного аналізу, в тому числі аналіз витрат і фінансової стійкості надання послуг
– Проведення дослідження з питань економічної ефективності використання експрес-тестів у профілактичних програмах, спільно з УЦКЗ
– Дизайн та запровадженя схеми стимулювання в первинній та спеціалізованої (ТБ, Наркологія, ІПСШ) охорони здоров’я для підтримки і розширення масштабів послуг в сфері ВІЛ
– Падготовка національної стратегії з забезпечення кадрами в сфері ВІЛ

Основними завданнями пілотного проекту є:

1. Розробка схеми сталого надання ВІЛ-послуг та відповідної системи фінансування на підтримку життєво-важливих послуг для УГ та ЛЖВ
2. Усунення нормативних і правових перешкод на шляху до забезпечення і розширення життєво-важливих ВІЛ-послуг для УГ, виокремлених у маршруті пацієнта, з метою досягнення цілей 90-90-90, які наразі надаються державними закладами та НУО за кошти ГФСТМ у цільових областях;
3. Допомога РДА у визначенні вартості і фінансуванні цих важливих послуг через нові та / або альтернативні моделі фінансування;
4. Допомога районним надавачам ВІЛ-послуг для оптимізації людських ресурсів з метою забезпечення і розширення масштабів ВІЛ-послуг.