2/3 ПАЦІЄНТІВ ЗПТ У ХЕРСОНІ ГОТОВІ ЧАСТКОВО ОПЛАЧУВАТИ ТЕРАПІЮ – ДОСЛІДЖЕННЯ

Дві третини пацієнтів ЗПТ та потенційних пацієнтів програми у м.Херсон готові частково оплачувати терапію. До таких результатів прийшли дослідники пілоту «Сталість ВІЛ-послуг», що впроваджується Херсонською громадською організацією «Асоціація 21 століття» у Херсоні.  

45% пацієнтів програми, які готові до співоплати, відповіли, що ця готовність визначається для них вартістю ЗПТ. Переважна більшість з них будуть оплачувати програму за умови мінімальної вартості – не більше 200 грн. за місяць. Такі умови виказали як існуючі пацієнти ЗПТ так і потенційні.  Всього у дослідженні прийняли участь 198 респондентів, з них 100 респондентів – пацієнти на ЗПТ, 98 – потенційні учасники програми. Найбільш зручно сплачувати за терапію на думку пацієнтів – раз на місяць безпосередньо перед прийомом терапії.  Основною причиною не готовності оплачувати ЗПТ для решти респондентів  є відсутність матеріальної спроможності. За наявності такої спроможності респонденти готові були б до співоплати.

Переважна більшість потенційних пацієнтів ЗПТ готові платити  за додаткові послуги: за можливість купувати препарат в аптеці за рецептом, за анонімність. Одержання медичного препарату на кілька днів наперед є більш важливим саме для потенційних пацієнтів.

Більшість респондентів віддають перевагу оплаті за програму на сайтах ЗПТ, безпосередньо медичній сестрі або в касі. Дистанційним формам оплати віддає перевагу менша частка опитаних як серед пацієнтів, так і потенційних пацієнтів.

Результати дослідження свідчать про те, що стаж участі у програмі ЗПТ серед пацієнтів , а також стаж вживання наркотиків серед потенційних пацієнтів не впливають на готовність частково сплачувати терапію. Учасники програми ЗПТ вбачають багато переваг участі у програмі, але найбільш важливим 68% респондентів відмітили, що не треба боятися поліції через вживання наркотику. Покращення стану здоров’я, відчуття себе соціально-активною людиною та зменшення ризикованої поведінки пацієнти ЗПТ також означили, як суттєві переваги участі у програмі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *