Ми пишаємося своїми працівниками….. “Навіть одне врятоване людське життя варте зусиль….”

на сайті facebook – сторінка Пробація України – Херсонська область-надрудована статья про консультативний кабінет, де працює та надає допомогу наш соціальний працівник Ботнар В.М.

посилання https://www.facebook.com/probationKherson/posts/626736491068122

“Пробація дає шанс на здорове життя

Створення на базі уповноважених органів з питань пробації консультаційних кабінетів з профілактики ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С суттєво розширило можливості органів пробації у наданні якісної допомоги особам у конфлікті з законом. Адже значна частина клієнтів пробації мають алко- чи наркозалежність, ведуть асоціальний спосіб життя і не переймаються станом власного здоров’я. І саме фахівці таких консультаційних кабінетів стають для більшості з них першими лікарями, до яких не треба цілеспрямовано йти до лікарні, які по-дружньому проконсультують з будь-якого питання та запропонують безкоштовно на місці реєстрації в органі пробації чи після проходження певних заходів корекційних програм перевіритися на наявність ВІЛ чи пройти скринінгове анкетування.

З-поміж 12 консультаційних кабінетів, відкритих на базі органів пробації у рамках реалізації проекту «Заради життя» у співпраці Державної установи «Центр пробації» із Міжнародною організацією «РАНТ», один із таких «островків здоров’я» із квітня 2018 року функціонує на базі філії Центру пробації в Херсонській області. Якісне консультування, скринінгове анкетування на встановлення факторів ризику та ризикованої поведінки щодо інфікування ВІЛ та виявлення осіб, які потребують проведення діагностики захворювання на туберкульоз і вірусний гепатит С, а також проведення тестування на ВІЛ та гепатит С, як і серйозні розмови із засудженими про важливість збереження здоров’я тут проводить соціальний працівник Херсонської міської громадської організації «Асоціація 21 століття», людина з майже півстолітнім медичним стажем і просто чуйна людина Валентина Ботнар.

З дня створення такого кабінету сюди звернулося 240 суб’єктів пробації, з яких 211 осіб було протестовано швидкими тестами на ВІЛ. З них виявлено 3 особи з позитивним результатом, які в подальшому були направлені до стаціонарних профільних медичних установ для підтвердження діагнозу та отримання повноцінної кваліфікованої допомоги. На даний час ці особи перебувають на диспансерному обліку, проходять антиретровірусну терапію.

«Навіть одне врятоване людське життя варте зусиль і працівників органів пробації, і медиків, і соціальних працівників. Іноді, лише потрапивши на пробацію, люди вперше проходять тестування на соціально небезпечні хвороби, які досить поширені в Україні. Ми не засуджуємо їх ні за вчинений злочин, ні за таке зневажливе ставлення до свого здоров’я. Ми толерантно і стримано пропонуємо допомогу, інший спосіб поведінки і якість життя. Бо пробація – це можливості для змін», – говорить Валентина Ботнар.
Пробація України – Херсонська область” 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *