ХМГО «Асоціація 21 століття» ділилася досвідом створення стійкої моделі надання ВІЛ-послуг з регіонами

 

У травні місяці у Херсоні відбувся цикл тренінгів «Створення стійкої моделі надання медичних послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ, на місцевому рівні». Тренінги для керівників  органів охорони здоров’я міських рад, сімейних лікарів та фельдшерів із Херсонської області проходили 17-1821-2224-25 травня та 31 травня – 1 червня.

20180531_130013

Тренери – експерт з питань реформування ВІЛ- послуг, заступник директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА Ліна Бондарева, експерт з питань реформування ВІЛ- послуг, Голова адміністративної ради ХМГО «Асоціація 21 століття» Ярослав Зятюк, експерт з питань реформування ВІЛ- послуг, головний лікар КЗ «Міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша» Алла Малицька, головний лікар ХОЦПБС Наталя Риженко та економіст ХМГО «Асоціація 21 століття» Ірина Андреєва ділилися з учасниками досвідом пілотів «Сталість ВІЛ-послуг»  щодо реформування системи надання ВІЛ-послуг.

20180531_160228_cr

Основна мета тренінгів це підвищення управлінського потенціалу керівників адміністративних територій, органів та закладів охорони здоров’я у створенні стійкої моделі надання медичних послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ), в умовах реформування системи охорони здоров’я.

 
IMG-8aca340e25c6952184e5ee09c7b7dcbd-V

За словами Ярослава Зятюка, під час тренінгу учасникам надано змогу ознайомитися із досвідом пілотних проектів щодо реформування системи надання ВІЛ-послуг та отримати знання щодо методології  підготовки ситуаційного аналізу у контексті  відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції та визначення потреби у ВІЛ-послугах, впровадження послуги тестування на ВІЛ за ініціативи медичного працівника із застосуванням швидких тестів, перерозподілу обсягів медичної допомоги ЛЖВ, децентралізації та інтеграції ВІЛ-послуг,  механізму та джерел фінансування системи охорони здоров’я, розширення програм замісної терапії  тощо.

 

 

 

По завершенню тренінгу 82 учасника отримали сертифікати.

IMG-84067dc34cdf308c3e0e0f70cb350b8a-V

Також учасникам тренінгів було представлено «Стан епідемії ВІЛ-інфекції та шляхи досягнення цілей «90-90-90» в районах та містах Херсонської області», в якому здійснено поглиблений аналіз та узагальнено інформацію щодо стану епідемії ВІЛ-інфекції та інших соціально небезпечних захворювань, системи охорони здоров’я та надання послуг, пов’язаних з ВІЛ в районах та містах Херсонської області. Сформовано рекомендації щодо покращення і забезпечення стійкості життєво важливих медичних та соціальних послуг, пов’язаних з ВІЛ-інфекцією. Видання містить конкретні кількісні цілі до 2020 року щодо виявлення ВІЛ та взяття на лікування АРТ в районах та містах Херсонської області та може сприяти прийняттю  оперативних та стратегічних управлінських рішень, навіть після завершення пілоту.

Довідка. Цикл тренінгів проведено в рамках реалізації проекту «Поширення успішного досвіду пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Херсонській області», який впроваджує ХМГО «Асоціація 21 століття» за підтримки Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *