Хворі на туберкульоз потребують соціальної підтримки

02 липня в конференц-залі готелю «Мускат» медична спільнота, громадськість та представники регіональних ЗМІ обговорювали основні проблеми протитуберкульозної служби області та хворих на туберкульоз, зокрема: скорочення фінансування протитуберкульозних заходів Глобальним фондом боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, важливість припинення стигми і дискримінації хворих на туберкульоз. Захід був організований в рамках реалізації проекту «Зменшення тягаря туберкульозу, ВІЛ-інфекції та СНІДу в області», який спільно з ТБ-спільнотою впроваджує БО «Світло надії» (м.Полтава), в нашій області – ХМГО «Асоціація 21 століття».

                        

«Протягом останніх 10-15 років левову частину витрат на лікування і соціальний супровід пацієнтів, хворих на туберкульоз, ніс на собі Глобальний фонд. Його  витрати сягали 65-70 млн. долл. за рік. Проте з II півріччя 2019 року фінансова допомога фонду буде скорочена на 40-50%. Надалі фінансування здійснюватиметься по договорам щодо соціального супроводу за рахунок ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», але це стосуватиметься лише обласних протитуберкульозних закладів. Амбулаторно-поліклінічне лікування і соціальний супровід повинні взяти на себе виконавчі комітети, міські та сільські ради, де є об’єднані територіальні громади. На території одного ОТГ таких пацієнтів мало – до 5 осіб, тому співфінансування можливе», – зазначив головний лікар Херсонського обласного центру громадського здоров’я Юрій Ромаскевич.

 

  Хворі на туберкульоз люди часто зустрічаються із стигмою і дискримінацією з боку суспільства. За словами головного експерта Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Галини Коваль, до ВІЛ-інфікованих наразі відношення суспільства більш толерантніше, ніж до хворого на туберкульоз. Причинами цього є відсутність профілактичних програм по зниженню стигми і дискримінації щодо туберкульозу та недостовірна інформація у ЗМІ щодо способів зараження паличкою Коха, причин захворювання тощо.

«Коли людина дізнається про своє захворювання на туберкульоз, найперше виникають думки про те, що життя закінчилося, туберкульоз невиліковний і т. д. Хворі звільняються з роботи, приховують свій діагноз. При туберкульозі дуже важливе значення має імунітет людини. Буває в сім’ї один хворіє, а члени його родини – цілком здорові. Якщо б туберкульоз був настільки заразним, то в наших протитуберкульозних закладах усі медичні працівники хворіли б на туберкульоз і всі лікарі, до яких зверталися хворі. Але ж такого не відбувається!», – спростовувала міфи Галина Коваль.

Неможливо захворіти туберкульозом через сторінки книжки, комахи не переносять паличку Коха, у громадських місцях не можна захворіти на туберкульоз. Насправді мікобактерії туберкульозу, потрапивши в організм людини, можуть перебувати там багато десятків років і не викликати хворобу, якщо імунітет в порядку. Тому варто дбати про стан свого власного імунітету, свого організму і не сторонитися людей, що побороли цю хворобу.

        

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *