У Херсоні підписано меморандум про співробітництво щодо пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг»

6 квітня 2016 року в конференц-залі КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша» відбулась урочиста презентація пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг», що реалізується за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії». Меморандум про співробітництво підписали Херсонська міська рада, Херсонська обласна державна адміністрація та Херсонська міська громадська організація «Асоціація 21 століття», яка є виконавцем пілоту.

Проект працюватиме в 7 регіонах. За словами Нати Аваліані, керівника проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», Херсон отримав можливість впровадження пілоту завдяки налагодженій міжсекторальній взаємодії між органами місцевої влади, закладами охорони здоров`я і громадськими організаціями та через високу розповсюдженість ВІЛ/СНІДу в області. Станом на 1 січня 2016 року на диспансерному обліку перебуває 4021 ВІЛ-інфікована особа, хворих на СНІД – 803 особи, в тому числі 16 дітей. За 2015 рік від захворювань, зумовлених СНІДом, померло 35 осіб. Майже 85% ВІЛ-інфікованих області – це особи репродуктивного та працездатного віку (18-49 років). АРВ-терапію отримують 1852 жителя області, в тому числі 89 дітей.

16image001

«Ми будемо працювати над створенням механізму розширення доступу до консультування та тестування на ВІЛ з подальшим взяттям на облік та призначенням АТР лікування, щоб не допускати випадків СНІДу. В рамках проекту, планується відкриття кабінетів інтегрованої допомоги. Вперше будемо рахувати вартість послуг та працювати над соціальним замовленням. Вся система охорони здоров`я від адміністрації міста до медсестри та сервісних громадських організацій будуть залучені до реформаторських ініціатив пілоту», – зазначив виконавчий директор ХМГО «Асоціація 21 століття», керівник пілоту Ярослав Зятюк.

Заступник директора Департаменту охорони здоров`я обласної державної адміністрації Ліна Бондарева подякувала керівникам проекту за високу оцінку готовності сфери охорони здоров`я області до змін та пообіцяла підтримку.

Проект сприятиме забезпеченню функціонування сталої моделі надання життєво важливих ВІЛ-послуг на місцевому рівні для найбільш уразливих до інфікування груп населення та людей, які живуть з ВІЛ. У рамках діяльності пілоту передбачається оптимізація маршруту пацієнта на шляху від виявлення ВІЛ і до забезпечення подальшого лікування, вивчення ситуації щодо кадрового забезпечення, пошук механізмів матеріального заохочення медичних працівників, тощо.

В закладах первинної та спеціалізованої медичної допомоги планується впровадження базового пакету послуг, який включає експрес-тестування на ВІЛ, роботу з поведінковими змінами людини, коли вона дізнається про свій діагноз та перенаправлення у відповідний заклад для лікування.

16image002

16image003