У Херсоні говорили про зменшення стигми та дискримінації до представників ЛЖВ

В  рамках проекту RESPECT  «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Соціальний супровід осіб, що відбувають покарання та звільняються з місць позбавлення волі» 27 березня  на базі ПВК90 соціальним працівником  ХМГО «Асоціація 21 століття»  було проведено інформаційне заняття “Зменшення стигми та дискримінації до представників уразливих груп та ЛЖВ в місцях позбавлення волі зі сторони персоналу”.

Питання подвійної дискримінації (хворі є засудженими, мають статус ЛЖВ, а деякі з них є ще споживачами наркотичних речовин) актуальне в місцях позбавлення волі.

Інформаційні заняття з персоналом саме і є одним із ефективних методів подолання дискримінації.

22 березня у ПВК90 також провели інформаційне заняття для засуджених з теми «Стигма та дискримінація ВІЛ-інфікованих»
за компонентом: «Покращення доступу осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, до послуг з лікування ВІЛ-інфекції, догляду та підтримки».

Заняття було проведено задля зменшення стигми та дискримінації груп уразливих до ВІЛ людей та людей, які живуть з ВІЛ.

У ході  зустрічі розглядали  питання стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих осіб та причини стигматизації ЛЖВ.

Серед таких причин:

  • страх інфікування, який у свідомості людей прирівнюється до страху смерті. Страх інфікування у пересічних громадян пов’язаний передусім із недостатніми (або взагалі відсутніми) знаннями щодо шляхів інфікування та профілактики.
  • упереджене ставлення до вже стигматизованих груп (споживачі ін’єкційних наркотиків; чоловіки, які мають секс із чоловіками; особи, що надають сексуальні послуги за плату).

Такі моральні норми формують переконання, що ЛЖВ заслуговують на свій ВІЛ-позитивний статус через «неправильну» поведінку.

Страх бути стигматизованим впливає на намір людини, а саме: пройти тестування на ВІЛ; повідомити інших про свій статус; шукати чи надавати допомогу та підтримку; розпочати лікування.

Отже, стигма, пов’язана з ВІЛ-інфекцією, має негативний вплив на психологічний стан стигматизованої людини та на її здоров’я, що призводить до зниження якості життя людини.

Зниження рівня стигматизації є необхідним кроком задля ефективної боротьби з епідемією та надання адекватного догляду і підтримки тим, кого стосується ця проблема. Серед шляхів подолання стигматизації насамперед є надання об’єктивної інформації про шляхи передачі ВІЛ-інфекції та методи профілактики, розвінчування міфів і суспільних стереотипів, а також демонстрація толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей, що має стати нормою у суспільстві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *