На Херсонщині впровадять базовий пакет ВІЛ-послуг

28 липня відбулось засідання робочої групи  з координації пілотування сталої моделі надання ВІЛ послуг  у Херсоні. Учасниками заходу стали керівники медичних та спеціалізованих закладів обласного центру, керівництво ХМГО «Асоціація 21 століття». Головувала на засіданні заступник директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації, керівник робочої групи Ліна Бондарєва.

На заході обговорили проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг в дії», який в Херсоні реалізовує громадська організація «Асоціація 21 століття» співпрацюючи з департаментом охорони здоров’я обласної державної адміністрації та управлінням охорони здоров’я  Херсонської міської ради.

Першим питанням порядку денного стало визначення базового пакету ВІЛ-послуг та аналіз нормативно-правових актів по його впровадженню. До пакету увійдуть такі послуги: проведення дотестового консультування пацієнтів, тестування «швидкими тестами», а також післятестове консультування. У разі позитивного результату тестування – постановка на диспансерний облік.

Робочою групою буде розроблений проект наказу про впровадження базового пакету на рівні спеціалізованих обласних та міських закладах охорони здоров’я. Також, було зазначено, що необхідно розробити та затвердити локальні протоколи  та інші необхідні документи на рівні вище зазначених медичних закладів.

Також учасники заходу обговорили потреби та можливості в наданні інтегрованої допомоги ВІЛ-інфікованим на базі обласних спеціалізованих закладів охорони здоров’я та лікувально-профілактичних закладів м. Херсона, що дасть можливість розширити доступ «груп ризику» до інтегрованих послуг в одному місці.

IMG_0096

IMG_0102

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *