На Херсонщині вели мову про зменшення дискримінації до представників уразливих груп та ЛЖВ

27 та 29 березня на базі Дар’ївської ВК-10 та Білозерської ВК-105 працівниками ХМГО «Асоціація 21 століття» було проведено ряд інформаційних занять з теми «Зменшення стигми та дискримінації до представників уразливих груп та ЛЖВ в місцях позбавлення волі зі сторони персоналу».

Спілкування було цікавим, тому що питання подвійної, а  іноді потрійної дискримінації (хворі є засудженими,  мають статус  ЛЖВ, а дехто є споживачем наркотичних речовин) дуже актуальне в місцях позбавлення волі.

Причини стигматизації та дискримінації у  кожного свої. Особливо це стосується людей без медичної освіти, які живуть “стереотипами” та неправильної поінформованості громадськості.

Проте є ефективні методи подолання такого ставлення, до яких можна віднести і подібні інформаційні заняття з персоналом.

У свою чергу, медичні працівники теж часто піддаються дискримінації з боку засуджених. Якщо вести мову  про толерантність, то вона обов’язково має бути двосторонньою, адже людський фактор має велике значення у всіх сферах життя.

У  ГВК №7 для персоналу закладу у березні було проведено інформаційне заняття на тему «Зменшення стигми та дискримінації серед представників уразливих груп та ЛЖВ в місцях позбавлення волі».

Під час заходу була розглянута загальна інформація про ВІЛ/СНІД,  ситуації з якими стикаються  ВІЛ-інфіковані в МПВ. Йшла мова про прояви дискримінації по відношенню до ВІЛ-позитивних засуджених, про стигматизацію та її негативні прояви. Також обговорювались різні ситуації дискримінаційного та стигматизаційного характеру, та те, як цьому протидіяти.

Також інформаційний захід про стигму та дискримінацію було проведено безпосередньо із самими засудженими. Особливо наголошувалось на поширенні інформації про ВІЛ/СНІД в середовищі осіб, що відбувають покарання, адже відсутність достовірної інформації про цю хворобу і приводить до негативних проявів по відношенню до ВІЛ-позитивних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *