Надання соціальних послуг консультування з метою профілактики ВІЛ/СНІДу серед молоді з ризиковою поведінкою

В рамках виконання соціального замовлення 2018 року за рахунок бюджетних коштів спеціалістами ХМГО «Асоціація 21 століття» надавалися соціальні послуги з консультування з метою профілактики ВІЛ/СНІДу серед молоді з ризиковою поведінкою.
Проводилися індивідуальні та групові консультування, основною метою яких було формування та підвищення мотивації з дотримання безпечної щодо здоров’я та життя поведінки; профілактики соціально небезпечних захворювань; профілактики ВІЛ/СНІДу у молоді.
Всі заходи проводилися з 01.10.2018 по 20.12.2018 року на базі Херсонського центру освіти молоді та дорослих.
У ході проведення заходів було охоплено 73 учня віком від 16 до 25 років очної та заочної форм навчання. Учні заочної форми навчання також є учнями Херсонського вищого професійного училища ресторанного господарства, де вони отримують професійну освіту, а ввечері, навчаючись в Херсонському Центрі освіти молоді, здобувають загальну середню освіту.
З учнями проводилась профілактична робота:
– надавалась інформаційно-консультативна допомога, визначали індивідуальні потреби учнів;
– індивідуальні та групові консультації, бесіди, тренінги щодо формування та підвищення мотивації до дотримання безпечної поведінки та профілактики ризикованої поведінки;
– навчання та формування навичок користування презервативом як індивідуальним засобом захисту від ІПСШ, зокрема ВІЛ/СНІД, у контексті попередження статевого шляху передачі інфекції.
У разі потреби у додаткових медичних консультаціях, клієнти перенаправлялися до закладів охорони здоров’я, в тому числі і для проходження тестування на ВІЛ за допомогою швидкого тесту.
У результаті проведеної роботи виявилось, що більшість учнів проінформовані про соціально небезпечні захворювання, про ВІЛ/СНІД та про шляхи передачі. 30% учнів не мають достатньої інформації та рівень знань з питань ВІЛ/СНІД низький. Також деякі учні схильні до СНІДофобії і не володіють достатньою інформацією про життя з ВІЛ. 20% учнів потребують додаткових заходів з підвищення мотивації з дотримання безпечної поведінки.
Проведена робота з учнями була інформативною, насиченою та показала, що більшість учнів зацікавлені даною проблемою. Консультації, бесіди, тренінги є цілком успішними в профілактиці ВІЛ-інфекції та формуванні мотивації до безпечної поведінки. Але необхідно додаткове інформування учнів щодо підвищення знань про шляхи передачі ВІЛ-інфекції, усунення помилкових суджень учнів та виховання толерантності до людей з ВІЛ/СНІДом. Проводити профілактичні заходи з питань ВІЛ/СНІД та ІПСШ, вести роботу з підвищення відповідальності до власного здоров’я, пропагувати здоровий спосіб життя.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *