Майбутнє реформи системи охорони здоров’я та сектору ВІЛ – у фокусі 200 експертів

Майбутнє реформи системи охорони здоров’я та сектору ВІЛ  – у фокусі національної конференції«Обличчям до виклику: майбутнє реформи сектору ВІЛ та охорони здоров’я в Україні», яка працювала у Києві 25 та 26 травня. Організаторами виступили МОЗ України у співпраці з Проектом USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».Конференція привернула  увагу до процесів реформування системи охорони здоров’я і сектору ВІЛ з акцентом на реалізацію державної політики, оптимізацію використання ресурсів і кадрового потенціалу.

«Зміни у підходах в секторі ВІЛ в Україні повинні бути співзвучні заходам у реформуванні системи громадського здоров’я, яка орієнтована на Стратегію сталого розвитку «Україна – 2020», затверджену Указом Президента України. Це дуже важлива і актуальна на сьогодні теза, адже громадське здоров’я ми розглядаємо як ресурс національної безпеки, засіб, що дозволяє людям жити благополучним, продуктивним і якісним життям», – наголосив під час відкриття Конференції в.о. Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський. Він висловив подяку усім партнерам – міжнародним та вітчизняним організаціям, які вносять неоціненний вклад у протидію ВІЛ-інфекції/СНІДу та розвиток системи громадського здоров’я.

Біля 200 учасників конференції наголосили на необхідності змін на національному і місцевому рівні задля впровадження стратегії прискорення (Fast Track), досягнення глобальних цілей 90-90-90 і припинення епідемії ВІЛ-інфекції до 2030 року в контексті відчутного зменшення фінансування Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією після 2017 року. Конференція була присвячена обміну стратегічними ідеями, досягненнями, кращим досвідом і практичними інструментами, і, таким чином, об’єднала зусилля партнерів для забезпечення розробки програм, фінансування та надання послуг, пов‘язаних з протидією ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Крім того, на конференції розглядались глобальні виклики епідемії ВІЛ та її наслідки для забезпечення сталої національної відповіді, стратегія фінансування охорони здоров’я та її зв’язок з наданням основних послуг для уразливих груп населення, кадрове планування в охороні здоров’я і секторі ВІЛ, реформа системи ВІЛ-послуг на регіональному рівні, роль регіонів у пілотуванні нових підходів і механізмів протидії ВІЛ, моделі сталого надання послуг, забезпечення доступу для ключових груп населення, використання стратегічної інформації для прийняття рішень у сфері ВІЛ.

16image008