Засідання Круглого столу «Впровадження діагностики та лікування вірусного гепатиту С серед осіб, узятих під варту та засуджених, які перебувають в установах ДКВС України Херсонської області»

Міжнародна організація РАТН,  в рамках проекту “Заради життя”, 17 січня 2019 року провела в місті Херсоні засідання Круглого стілу «Впровадження діагностики та лікування вірусного гепатиту С серед осіб, узятих під варту та засуджених, які перебувають в установах ДКВС України Херсонської області». Учасниками Круглого столу були заступник директора ДУ “Центр охорони здоров’ ДКВС України” Злобинець М.В., представники філії ДУ «Центр охорони здоров’я ДКВС України в Херсонській області», ХМГО “Асоціація 21 століття” та регіональний координатор з питань адвокації проекту “Заради життя”.

Мета зустрічі: обговорення питання та шляхів впровадження пілотного проекту з діагностики та лікування  вірусного гепатиту С в пенітенціарних закладах Херсонської області.

       

Учасники Круглого столу обговорили:
1. Ситуацію щодо захворюваності вірусного гепатиту С серед осіб, узятих під варту, та засуджених, які перебувають в установах ДКВС України Херсонської області. Доступ до діагностики та лікування. Бар’єри та можливості.
2. Доступ до діагностики вірусного гепатиту С у осіб, узятих під варту, та засуджених, які перебувають в установах ДКВС України Херсонської області в рамках пілоту проекту «Заради життя». Можливості використання апарату ІФА.
3. Категорії осіб, які будуть відібрані для діагностики вірусного гепатиту С. Використання скринінінгової анкети щодо встановлення факторів ризику стосовно захворювання вірусного гепатиту С.
4. Алгоритм діагностики вірусного гепатиту С, який буде впроваджено в установах ДКВС України Херсонської області. Маршрут та відповідальні за транспортування зразків крові для діагностики вірусного гепатиту С.
5. Можливості проведення генотипування вірусу у осіб, узятих під варту, та засуджених з встановленим діагнозом вірусного гепатиту С.
6. перспективи лікування осіб, узятих під варту, та засуджених, з вірусним гепатитом С.

За результатами Круглого столу фахівці проекту РАТН “Заради життя” розроблять протокол пілотного проекту, який буде надіслано на затвердження ДУ ЦОЗ ДКВС України для подальшого впровадження в установах ДКВС України Херсонської області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *