ВІЛ-інфікованим особам буде надана невідкладна допомога

29 червня в конференц-залі Департаменту охорони здоров`я обласної державної адміністрації відбулося засідання робочої групи з координації пілотування сталої моделі надання ВІЛ послуг. Під час заходу за участю заступника директора Департаменту охорони здоров`я Ліни Бондаревої, виконавчого директора ХМГО «Асоціація 21 століття» Ярослава Зятюка та головних лікарів медичних закладів міста обговорювалися питання реалізації та координації в м.Херсоні надання ВІЛ послуг.

Учасникам засідання презентовано пілотний проект «Сталість ВІЛ-послуг», який реалізується за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», аналіз епідеміологічної ситуації з ВІЛ-інфекції, систему організації та надання ВІЛ-послуг, маршрут пацієнта, каскад ВІЛ-послуг.

Меморандум про співробітництво між Херсонською міською радою, Херсонською обласною державною адміністрацією та Херсонською міською громадською організацією «Асоціація 21 століття», яка є виконавцем пілоту був підписаний 06 квітня 2016 року.

На даний час учасниками проекту проаналізовано епідситуацію, визначено оптимальні маршрути пацієнта та складнощі в системі надання ВІЛ послуг. Зазначено, що певна кількість пацієнтів після обстеження та виявлення позитивного результату на ВІЛ не звертаються за отриманням належної медичної допомоги. Серед причин фахівці називали: страх розголошення ВІЛ-статусу медичними працівниками, стигма та дискримінація по відношенню до пацієнтів та членів їх сімей, незручний графік прийому лікарів кабінетів «Довіра», незадовільна якість до- та післятестового консультування, недовіра щодо компетентності лікаря, тощо.

Зазначений проект сприяє забезпеченню функціонування сталої моделі надання життєво важливих ВІЛ-послуг на місцевому рівні для найбільш уразливих до інфікування груп населення та людей, які живуть з ВІЛ, покращення матеріального ресурсу закладів охорони здоров’я та підвищення кваліфікації медичного персоналу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *